• Dňa 5. 10. 2022 sme sa s veľkým úspechom zúčastnili ôsmeho ročníka baristickej súťaže PRIEVIDZSKÝ RYTIER ČIERNEJ DÁMY, v exkluzívnych priestoroch reštaurácie Meridiana. Zmerali sme si svoje vedomosti, skúsenosti s mladými baristami z celého Slovenska a priniesli originálne vystúpenie, ale predovšetkým ponúkli konfrontáciu teoretickej a praktickej prípravy.
          • Posledné zvonenie

Veď, akoby to bolo včera, keď naši tohtoroční maturanti prvý krát zavítali do lavíc školy. V očiach mali strach a v nohách rýchlosť, ale po čase si zvykli. Učenie nebolo každého vášňou, no predsa sa učiť museli. Ako aj v mori, aj u nich sa striedali prílivy a odlivy dobrých i menej dobrých dní. Mnohí z nich často snívali o tom, kedy ukončia štúdium na strednej škole a následne rozprestrú krídla na svoj nový let. No pred svojím odchodom nezabudli na rozlúčku so školou, na ktorú si pripravili tradičné piesne, ktoré spievali z plného hrdla po celej škole, nakúpili sladkosti pre mladších žiakov. Miesto im ostalo aj pre učiteľov, ktorým sa poďakovali za ich úsilie. A práve pre učiteľa nie je nič krajšie, ako úprimne a vďačné slová. Mnohým sa v očiach objavili aj slzičky, ale len z radosti, že do života vstupujú ďalší mladí ľudia. A v týchto dňoch sa po úspešnom zvládnutí maturitných skúšok

• Exkurzia do Osvienčimu

Konečne po dvoch rokoch pandémie a dištančného vzdelávania sa môžeme vrátiť k exkurziám a výletom. Sú súčasťou školy a vzdelávania, a sú jedinečnou príležitosťou, ako si čo najviac priblížiť reálne miesta, udalosti, alebo osobnosti.

My sme sa rozhodli opäť navštíviť smutné miesto našej histórie, koncentračný tábor Osvienčim v Poľsku. K tomuto miestu vedie šesťhodinová cesta autobusom. To však nie je nič oproti tomu, čo tam museli ľudia zažívať. Od sprievodkýň sme sa dozvedeli o mnohých smutných ľudských osudoch. Rozprávali nám o utrpení, ponižovaní a bolesti, o neznesiteľných zverstvách, ktorých sú ľudia schopní. Z takéhoto miesta sa odchádza s veľkým smútkom, ale aj poučením. Človek si uvedomí, aké malicherné sú jeho problémy, a akí šťastní môžeme byť, že žijeme v mieri a slobode.

• Exkurzia v tatranských hoteloch

18. mája 2022 sme sa my, žiaci hotelovej akadémie (II.H, III.H, IV.H a V.H), zúčastnili odbornej exkurzie zameranej na návštevu i fungovanie štvor- a päťhviezdičkových hotelov na Slovensku. Exkurziu už dlhé roky organizuje pani profesorka Urdová. Predchádzajúce dva roky takáto možnosť nebola, a preto sme radi, že sú hotely opäť otvorené, a tým sprístupnené aj pre nás. Tento rok sme si to namierili do našich veľhôr, kde sa v krásnej prírode ukrýva množstvo hosťami vyhľadávaných hotelov. Do svojich zákutí nám ochotne otvorili dvere hotely – Kempinski na Štrbskom Plese, Bellevue v Starom Smokovci a Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici. V hoteli Bellevue po prvýkrát absolvujú naši starší spolužiaci (III.H, IV.H) letnú prázdninovú prax. Čo sme sa teda o jednotlivých hoteloch dozvedeli?

• FourFest – festival zručností a spolupráce, deň druhý

Po dvoch rokoch pauzy sme sa konečne dočkali! V dňoch 9. – 10. mája 2022 sa v Rimavskej Sobote konalo podujatie FOURFEST – EUROAKADEMIK GASTRO 2022, medzinárodné majstrovstvá stredných odborných škôl, v ktorom si zmerali svoje odborné zručnosti kuchári, obchodní pracovníci, kozmetici, kaderníci, somelieri, baristi, čašníci, či barmani.

• SOMELIERSKY KURZ

Organizuje Asociácia somelierov Slovenskej republiky

Termín konania:

30.3. – 1.4.2022 alebo 4.4.-6.4.2022

Kurz bude trvať 3 dni

Miesto konania kurzu: Juniorkomplex Rimavská Sobota

Cena kurzu 100€

Študentom našej školy polovicu hradí škola, cena je 50€

Program kurzu:

• Somelier a jeho prof
        •  Deň otvorených dverí na SOŠOS
          • Deň otvorených dverí na SOŠOS

Milí deviataci a rodičia deviatakov,

pozývame vás na online "Deň otvorených dverí" na našej škole. Z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie ho nemôžeme realizovať v tradičnej podobe, nechceme aby ste oň prišli, preto vás radi privítame v online priestore našej školy. Zodpovieme aj všetky vaše otázky.

• Vitajte, prváci!

17. november bol medzinárodnou študentskou úniou stanovený ako Deň študentstva. Školy si ho pripomínajú aj tým, že starší študenti prijímajú prvákov medzi seba prostredníctvom akcie – Imatrikulácie. U nás úloha realizácie Imatrikulácie pripadá na Žiacku školskú radu. Z dôvodu karantény a dištančného vzdelávania sme dve triedy imatrikulovali v novembri, ostatné v januári.

• Oznam pre rodičov a žiakov

Dňom 1. decembra 2021 prechádzame na dištančné vzdelávanie. Vyučovanie prebieha podľa rozvrhu aj hodiny odborného výcviku a odbornej praxe. V čase vyučovania žiaci riešia úlohy prostredníctvom internetu a sú dostupní aj pre online vyučovanie.

• Obežník č. 8/2021

Otvorený list zamestnancom

Veľavážení nezaočkovaní zamestnanci !

Pandémia COVID 19 výrazným spôsobom devastuje našu spoločnosť, školstvo nevynímajúc. Aj naša škola musí zápasiť s množstvom otázok, problémov, ktoré tu predtým neboli.

Všeobecne uznávaným a rešpektovaným názorom, ako situáciu zmeniť je očkovanie obyvateľov. K tomuto názoru sa prihlásila väčšina európskej populácie. Samozrejme, sú i opačné názory, ktoré treba vnímať. Aj náš subjekt väčšinovo podporuje očkovanie. Pomohli sme k tomu i spoluprácou pri zriadení vakcinačného centra BBSK.

• Obežník č. 8/2021
        • Obežník č. 7/2021

Oznam pre zamestnancov!

Oznamujeme Vám, že do stredy do 15:30 hod. budú cez nadriadených zamestnancov ( zástupcovia riaditeľa, p. ekonómka) skontrolované COVID pasy a ostatné potvrdenia všetkých zamestnancov o prekovaní choroby či očkovaní a neočkovaní. Tento prehľad poslúži pre budúco týždňové kontroly najmä testovania neočkovaných zamestnancov. Pri poskytovaní informácií sa riaďte pokynmi priamych nadriadených.

Sobota 4. 5. 2024