• Otvorenie šk. roka 2024/2025

28. 8. 2024

Milí žiaci a rodičia,

letné prázdniny sa pomaly chýlia ku koncu a s nimi prichádza čas opäť sa vrátiť do školy. Otvorenie nového školského roka 2024/2025 sa uskutoční v pondelok 2. septembra 2024 o 8:00 na školskom dvore.

Tešíme sa na Vás a prajeme úspešný štart do nového školského roka!

• Bomba September

23. 8. 2024

Počas septembra sme si pre Vás okrem týždňa obľubených jedál pripravili aj vynikajúce kuchyne plné lákavých špecialít.

Čierny Orol

9.9-11.9 Dni čínskej kuchyne

16.9-19.9 Dni slovenskej a maďarskej kuchyne

Mladosť

23.9-25.9 Dni rakúskej kuchyne

Srdečne Vás očakávame!

• September v znamení kulinárskych atrakcií

21. 8. 2024

Začne to týždňom obľúbených jedál. Najmä v zariadení Čierny orol ale následne aj v Mladosti nás čaká september ( a čiastočne aj október ) plný vôní a chutí zaujímavých kuchýň. Už od 2. septembra to bude v Orlovi - Týždeň obľúbených jedál, následne od 9. septembra Dni čínskej kuchyne s čínskym šéfkuchárom. Po slovenskej, českej, maďarskej, poľskej, rakúskej, švajčiarskej, nemeckej, gréckej, talianskej, francúzskej, ruskej, uzbeckej , ukrajinskej , americkej, chorvátskej, mexickej, je to už 17. medzinárodný týždeň ( dni ) kuchyne.

Na túto akciu nadviaže slovenská a maďarská kuchyňa ( akési repete z úspešnej akcie v júli ). Táto bude od 16. -19.9. v Orlovi. Zavŕšená bude opäť súťažou slovenskej a maďarskej kuchyne 19.9.

Následne v Mladosti od 23. septembra sa predstaví šéfkuchár Hotela Dixon v Banskej Bystrici Richard Cisár už po druhýkrát s rakúskou kuchyňou.

V Mladosti na prelome septembra a októbra sa môžete ešte tešiť na maďarskú kuchyňu. Tieto 2 týždne budeme mať bufetový štýl.

Je toho veľa, čo pre Vás pripravujeme. A hlavne pre žiakov, na ktorých chceme preniesť väčšiu mieru aktivity a zodpovednosti.

Tešíme sa na Vás v novovyzdobených priestoroch a s úsmevom na tvári!

Na úvod Vám ponúkame jedálny lístok Týždňa obľúbených jedál (2.9.-6.9.2024 v Čiernom orlovi ). Taká malá ochutnávka.