• Baristický kurz

16. 1. 2024

Posledný týždeň v roku 2023 sa v našej škole niesol v znamení kávy.  14 žiakov školy sa v priestoroch školského baru zúčastnilo základného baristického kurzu pod vedením Mareka zo ŠKOLY BARISTU. Prvý deň kurzu sme získali teoretické poznatky z oblasti kávy. Naučili sme sa o rôznych druhoch kávy, technikách praženia, mletia a prípravy kávy, ako aj o umení latte art a správnom servírovaní. Nasledujúce dva dni sme nadobúdali praktické zručnosti pri príprave rôznych druhov káv, pri speňovaní mlieka, kreslenia srdiečok. Naučili sme sa udržiavať celkovú hygienu pracoviska, ale aj čistiť a udržiavať kávovar. Výsledkom školenia boli zručnosti potrebné pre prácu v gastronomických prevádzkach. Po úspešnom absolvovaní písomného testu a praktickej časti sme získali certifikát JUNIOR BARISTA“.

Sofi II.H, JK

• Tomášové trdelníky

15. 1. 2024

Zajtra 16.1.2024 ( utorok ) od 10:00 sa môžete tešiť na Tomášové trdelníky - s čokoládovou a škoricovou príchuťou.

Trdelník je sladké pečivo v tvare podobnom veľkej dutej kremroli , avšak bez krémovej náplne. Vyrába sa z kysnutého cesta , ktoré sa rozvaľkané v pruhoch navíja na bukový valec (dnes tiež kovový) s priemerom 8 až 10 cm, zvaný trdlo. Trdelník pochádza zrejme zo Sedmohradska, teda historického regiónu na území dnešného Rumunska .

• Študentský Ples + súťaž o lístky

15. 1. 2024

Po roku sa nám opäť blíži Študentský ples

Kedy? 16.02.2024

Kde? Reštaurácia Mladosť

Vstupné? 15 eur

V cene je zahrnutá večera: hlavný chod, nealko, káva a polnočná kapustnica.

Hrať do tanca nám bude Dj.

Máme pre vás pripravené hry a dobrú zábavu.

Počet lístkov je obmedzený, tak neváhajte a príďte si ich zabezpečiť, možnosť zakúpiť lístky máte u Mgr. Petikovej ( kabinet č. 89, druhé poschodie ), alebo Mgr. Slobodovej ( kabinet 3. poschodie)

Srdečne Vás pozývame a pripomíname úžasnú atmosféru z minulého roku.

Pozor SÚŤAŽ o 3 lístky na Študentský ples

Pravidlá súťaže:

1. Followuj (sleduj) náš instagramový profil

2. Vyber si ľubovoľný príspevok z nášho profilu na instagrame, zdieľaj ho v príbehu a OZNAČ v ňom náš profil @sosos_rs

3. Označ pod TÝMTO príspevkom na instagrame 2 svojich známych, ktorí by podľa teba mali sledovať náš profil

Každý súťažiaci môže vyhrať iba 1 lístok, to znamená že šancu vyhrať majú 3 z vás.

Možnosť súťaže trvá do 31.01.2024

Žrebovanie prebehne 01.02.2024

Ak si, si už lístok zakúpil, to vôbec nevadí ak vyhráš peniaze ti vrátime.

@sosos_rs #sososrs