• Posledné zvonenie

10. 6. 2022

Veď, akoby to bolo včera, keď naši tohtoroční maturanti prvý krát zavítali do lavíc školy. V očiach  mali strach a v nohách rýchlosť, ale po čase si zvykli. Učenie nebolo každého vášňou, no predsa sa učiť museli. Ako aj v mori, aj u nich sa striedali prílivy a odlivy dobrých i menej dobrých dní. Mnohí z nich často snívali o tom, kedy  ukončia štúdium na strednej škole a následne rozprestrú krídla na svoj nový let. No pred svojím odchodom nezabudli na rozlúčku so školou, na ktorú si pripravili tradičné piesne, ktoré spievali z plného hrdla po celej škole, nakúpili sladkosti pre mladších žiakov. Miesto im ostalo aj pre učiteľov, ktorým sa poďakovali za ich úsilie. A práve pre učiteľa nie je nič krajšie, ako úprimne a vďačné slová. Mnohým sa v očiach objavili aj slzičky, ale len z radosti, že do života vstupujú ďalší mladí ľudia. A v týchto dňoch sa po úspešnom zvládnutí maturitných skúšok  nadšenými výkrikmi a radosťou v srdci naši maturanti na tento let pustili.

A čo dodať na záver? „Do života Vám prajeme šťastný štart, lebo všetci dobre vieme, že budúcnosť nie je žart!“