• Prievidzský rytier čiernej dámy 2022

10. 10. 2022

Dňa 5. 10. 2022  sme sa s veľkým úspechom zúčastnili ôsmeho ročníka baristickej súťaže PRIEVIDZSKÝ RYTIER ČIERNEJ DÁMY, v exkluzívnych priestoroch reštaurácie Meridiana. Zmerali sme si svoje vedomosti, skúsenosti s mladými baristami z celého Slovenska a priniesli originálne vystúpenie, ale predovšetkým ponúkli konfrontáciu teoretickej a praktickej prípravy.

Žiaci stredných odborných škôl predviedli kus kávového umenia elegantný servis, zaujímavé vystúpenie a nadšenie ukázať všetkým, ako sa pripravuje kvalitná káva a nápoje z nej.

Organizátorom súťaže bola Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prievidzi, v spolupráci s reštauráciou Meridiana, spoločnosťou Miko Káva s.r.o. a Školou Baristu Stanislava Cibuľu.

Zúčastnilo sa 18 súťažiacich zo stredných odborných škôl z celého Slovenska . Baristi mali v časovom limite 10 minút pripraviť  dve porcie espressa, dve porcie cappuccina, a dve porcie voľného nápoja. Hodnotilo sa celkové vystúpenie, komunikácia, odborné vedomosti a zručnosti, kreativita a estetická stránka servisu.

Našu školu reprezentovala Simona Šusteková, žiačka 3. ročníka študijného odboru hotelová akadémia pod vedením Ing. Ivany Čillíkovej. Simona  získala nádherné 1. miesto a cenu Školy baristu.

Ďakujeme organizátorom za veľmi pekne zorganizovanú celoslovenskú baristickú súťaž.

Simone srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov a tvorivosti vo svojej práci.

Ing. Ivana Čillíková