• Usmernenie pre žiakov a rodičov k dištančnej forme vzdelávania!

19. 10. 2020

Pre žiakov  vyplývajú nasledujúce povinnosti:

1. Pravidelne sleduješ EduPage, kam Ti jednotliví učitelia posielajú pokyny k dištančnému vzdelávaniu.
            2. Vyučovacie hodiny budú prebiehať v časovom intervale, ktorý zodpovedá tvojmu rozvrhu hodín v škole. Zmenu môže vykonať len učiteľ príslušného predmetu po vzájomnej dohode.
            3. Vyučovacie hodiny sú pre Teba povinné. Svoju neprítomnosť musíš Ty alebo Tvoj rodič (zákonný zástupca) ospravedlniť danému vyučujúcemu.
            4. Na online hodinách pozorne počúvaš výklad vyučujúceho resp. zúčastňuješ sa, komunikuješ  a aktívne pracuješ.
            5. V prípade neúčasti na online hodine resp. nepredloženia zadávaných úloh dohodnutým spôsobom a do stanoveného termínu vyučujúcemu daného predmetu, zaznamenáva učiteľ Tvoju absenciu do triednej knihy.
            6. Následne si povinný predložiť ospravedlnenie svojej neúčasti ako pri prezenčnej forme vzdelávania.

Pre zákonného zástupcu žiaka z toho vyplývajú  povinnosti:

1. Pravidelne sleduje EduPage, resp. stránku školy a riadi sa aktuálnymi pokynmi školy.
            2. Dohliada a zodpovedá, aby sa žiak pracoval  v stanovenom čase ( viď rozvrh) a svedomito vypracovával úlohy, ktoré má od učiteľov nariadené.
            3. Ak bude žiak na  hodine neprítomný resp. sa vyučovania nezúčastnil resp. neplní si povinnosti zadané učiteľom daného predmetu a vopred sa vyučujúcemu neospravedlnil, jeho absenciu je rodič povinný nahlásiť a zdôvodniť.